Euregio Rijn-Waal ontvangt gastwetenschappers uit Kenia

29-01/19


In het kader van het DAAD-project NetzwerkHAW Kenia lieten de Keniaanse gastwetenschappers Lucy Esther Kuthea Nguti, Martin Kang‘ethe Gachukia und Brian Muriithi zich op 21 januari o.a. over de werkzaamheden van de Euregio Rijn-Waal informeren.

 

Zij werden bij hun bezoek begeleidt door Lena Gutheil (wetenschappelijk medewerkers van de opleiding “Sustainable Development Management” en Ellen Schönfeld (Internatinal Center) van de Hochschule Rhein-Waal.

 

Andreas Kochs, plv. secretaris van de Euregio Rijn-Waal vertelde over de geschiedenis van de grensoverschrijdende samenwerking tussen Nederland en Duitsland, de daaruit ontstane oprichting van de Euregio Rijn-Waal en over actuele INTERREG-projecten.

 

De economische en wetenschappelijke samenwerking van twee buurlanden met elk hun eigen cultuur werd in een afsluitend gesprek vergeleken met de groeiende samenwerkingsverbanden in Oost-Afrikaanse landen besproken en vergeleken.


Gerelateerd/Ander nieuws

07-05/25

Bevrijdingsvuur bereikt Kleve

vuur van vrijheid verbindt Nederland en Duitsland

06-05/25

Een gesprek over vrijheid en vrede

Op 8 mei 2025 is het 80 jaar geleden dat de Tweede Wereldoorlog in Europa ten einde kwam. In de maanden ervoor was op veel plekken heftig gevochten. Europa was ontwricht. Eindelijk was er vrede in Europa en vrijheid voor zijn inwoners. Maar wat is vrijheid eigenlijk? Hoe belangrijk is vrijheid voor mensen, voor landen en voor Europa? Dit hebben we gevraagd aan de voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, de vice-voorzitter van de Euregio Rijn-Waal en burgemeester van Alpen, Thomas Ahls, en aan onze secretaris, Andreas Kochs.

01-05/25

Secretariaat vandaag gesloten

In verband met de Duitse feestdag Dag van de Arbeid is het secretariaat van de Euregio Rijn-Waal vandaag gesloten.