Euregio-contactpersonen ontdekken Goch

25-06/19


Op 19 juni vond de jaarlijkse contactpersonendag van de Euregio Rijn-Waal plaats.

 

Ruim 25 lidgemeenten hadden zich voor deze bijeenkomst aangemeld om zo hun grensoverschrijdende contacten te versterken en de andere Nederlandse en Duitse gemeenten beter te leren kennen.

 

De dag begon in het gemeentehuis van de Stadt Goch, waar loco-burgemeester Gaby Theissen  de contactpersonen verwelkomde. Na een interactieve voorstelronde, waar al veel ideeën voor euregionale samenwerking naar voren kwamen, lichten de medewerkers van de Euregio Rijn-Waal diverse actuele ontwikkelingen toe, waaronder de subsidiemogelijkheden in het kader van 75 jaar vrijheid, de Euregionale scholenwedstrijd, de herijking van de Strategische Agenda en de nieuwe subsidieperiode INTERREG VI. stonden diverse initiatieven op het gebied van mobiliteit en arbeidsmarkt op de agenda.

 

Het middagprogramma stond in het teken van nieuwe functies voor cultureel erfgoed en begon met een interessante rondleiding in de Viller Mühle. Deze oude industriële watermolen is door de eigenaar Heinz Bömler omgetoverd in een fascinerende museum- en culturele eventlocatie. Tijdens de rondleiding en poppenkastvoorstelling waanden de deelnemers zich even terug in de tijd. Het programma werd afgesloten met een bezoek aan Kloster Graefenthal, waar in vroeger tijden de hertogen van het Hertogdom Gelre, de voorloper van het huidige Gelderland werden begraven. In het klooster is nu een café gevestigd en de ruimtes kunnen voor diverse bijeenkomsten gehuurd worden. Na afloop was er nog ruimschoots de gelegenheid om met elkaar in gesprek te komen onder het genot van een hapje en drankje.

 

Kortom, een succesvolle en afwisselende dag, die zeker een bijdrage zal leveren aan een versterkte euregionale samenwerking.


Gerelateerd/Ander nieuws

27-05/25

Muzikaal talent in Milsbeek

De Stringtime NiederRhein is een muziekacademie in Goch die elk jaar jonge internationale muzikanten uitnodigt om samen te musiceren. De jongeren komen in aanraking met verschillende onderwijsmethoden en krijgen de mogelijkheid om elkaar te leren kennen en van elkaar te leren.

26-05/25

Vacature projectcoƶrdinator

De Euregio Rijn-Waal, gevestigd in Kleve, is per direct op zoek naar een projectcoƶrdinator (m/v/x) voor het Regionaal Programma Management Interreg Deutschland-Nederland

19-05/25

Onthulling van Liberation-gedenkteken in Stokkum

Het is buitengewoon belangrijk dat men over dat wat meer dan 80 jaar geleden gebeurd is, nadenkt en dat men stilstaat bij die verschrikkelijke gebeurtenissen en de gevolgen daarvan.